HůrkaInformaceNovinkyPřírodaStavby

Výstava – Budoucnost Slunečné náměstí, Hůrka – Praha 13

Od začátku září probíhá výstava, týkající se budoucnosti náměstí na Hůrce. Na Slunečném náměstí má totiž vzniknout nová umělecká škola, bytový dům a pěší zóna korzo Seydlerova.

Stavba na Slunečném náměstí

Bytový dům, umělecká škola, pěší zóna a nebo jen škola či park. O budoucnosti starého Slunečného náměstí zatím není úplně jasno. Plány nebo vizuální fotografie můžete najít všude na internetové síti, zda je to právě ta fotka, která naznačuje jak to zde bude vypadat, nikdo neví. Slunečné náměstí se nachází přímo u metra B – Hůrka a kousek od prokopského údolí, a tak není otázkou proč by zde měli stát právě byty. Park na nynějším náměstí by ale neměl úplně zaniknout. U možných bytových domů by měla totiž vzniknout pěší zóna Seydlerova. Ta by měla být přes celý nový Slunečný náměstí a měla by ukrývat dětský hřiště, lavičky ale převážně bude obsahovat zeleně a přírody. Umělecká škola je další otázkou. Podle některých médií by se zde měla postavit nová multifunkční hala umělecké školy. Jak bude vypadat Slunečné náměstí, tedy nikdo neví.

Výstava o budoucnosti Slunečného náměstí na Hůrce

O tom co bude stát na Slunečním náměstí za pár let nikdo neví. Nechybí ani nápady, vizualizace či projekty. Proč se tedy nestaví? To je asi otázka, kterou si pokládá hodně z Vás, proto se právě na Slunečném náměstí postavil velká kontejner. V něm probíhá výstava – Budoucnost Slunečného náměstí. Kontejner s výstavou se nachází na Hůrce před úřadem městské části Praha 13 na Slunečném náměstí. Najdete zde různé projekty, vizualizace, plány a vše ostatní týkající se stavby u metra B – Hůrka. Kontejner s výstavou je otevřený každý den a vždy zde někoho najdete na položení otázky, která Vás zajímá. Jsou zde také připraveny stroje, na kterých se můžete zapojit do hlasování o ZUŠ a bytových jednotek.

Hlasovat můžete i online na stránkách iprpraha.cz.

0 Shares