InformaceNovinkystavba

Stavba bytových a rodinných domů – resort Sun Villas, Řeporyje

U hlavní silnice Jáchymovská v pražských Řeporyjích začala stavba nového resortu. Ten ponese název Sun Villas a bude se v něm nacházet několik rodinných domů a 4 bytové domy.

Resort Sun Villas – Řeporyje

Na jihozápadním městě je obvyklé přibývání bytových a rodinných domů. Příkladem je nová Britské čtvrť, kde počet bytů již šlape na paty 1000. Výjimkou nejsou ani nedaleké pražské Řeporyje, kde to z důvodu lokality stavbou bytů a domů žije. Jednou z nejnovější výstav je projekt Sun Villas resort Jáchymovská. Bytový a rodinný resort vyroste u hlavní silnice Jáchymovská vedle řeporyjského hřbitovu a rodinných domů. O resortu Sun Villas na Praze 5 se již dlouhou dobu diskutuje ale stavba nikdy nezačala. Vše se ale změnilo začátkem září, kdy se začaly kácet stromy a keře při hlavní silnici Jáchymovská. Koncem prvního školního měsíce se již na budoucím resortu nachází stavební technika a také část stavebního materiálu. Jedná se o materiál využíván stroji. První část stavby nového resortu bude spočívat ve vykopání kanalizačního potrubí a elektrických drátů.

Během výstavby počítejte se zdržením na úseku silnice Jáchymovská a také na vedlejší pěší cestě. Cesta pro pěší je od září uzavřena a tak musíte cestu obcházet přes ulice Na Výrovně, Radouňova a Hlávkova. Pro auta je silnice omezená na jeden pruh, kde provoz určuje semafor.

Jak bude Sun Villas vypadat

Resort bytových domů a rodinných domů v Řeporyjích ponese název Sun Villas a je tedy další co má ve svém jméně sun (překlad sun = slunce). Dalším resortem se Sun ve jméně jen Sun City, který se staví u Makra na pomezí Řeporyj a Stodůlek. Bytů u silnice Jáchymovská nebude málo, měli by zde vzniknout 4 tří-čtyřpatrový bytový domy s malým parkem. Tyto byty se budou nacházet v horní části resortu.

V dolní částí, tedy od nových bytových domů až po již dostavěné rodinné domy, bude stát 15 rodinných domů se zahradou. Všechny domy by měli mít eko střechu. Projekt celé stavby ještě není zcela veřejný a tak můžeme počítat se změnami. Na jiné vizualizaci jsou například rodinné domy blíž u sebe a zelené EKO střechy nemají. Teď tedy můžeme jen čekat na zveřejnění projektu a vizuálních fotek. O všech novinkách váš budeme informovat na webu a na našich sociálních sítích.

0 Shares