DětiInformaceNovinkyPraha - západvýlety po našem okolí

Výlet po našem okolí Praha 13 a Praha západ – vyhlídka na Černošice – Mokropsy


I tento rok jsme si pro Vás připravili tip na výlet v našem okolí, tedy na Praze 13 a Praze – západ. Tentokrát Vás výlet dovede na vyhlídku Černošice – Mokropsy, na kterou vedou dvě přívětivé cesty. Trasy jsou dlouhý kolem 6 kilometrů a druh cesty je převážně terén.


Výlet po našem okolí na Praze 13 a Praze – západ.

Jak již bylo řečeno tento výlet se týká Prahy – západ. Přesněji okolí Jíloviště, Cukrák a Černošic – Mokrops. Obě stezky vedou po vyšlapané cestě a na 99,9 % lesem. Jedna cesta vede od města Černošice – Mokropsy a druhá od autobusové zastávky Jíloviště, Cukrák. Pokud půjdete z města dostanete se na autobusovou stanici, která Vás doveze buď do Mníšku pod Brdy nebo do Radotína či Smíchova. Druhá od autobusové stanice – je spíše z kopce dolů a dovede Vás k pěší stezce po která se dostanete na vlak (Beroun – Smíchov). Více informací o stezkách najdete v bloku s názvem Trasy na vyhlídku.

Vyhlídka Černošice – Mokropsy

Černošice – Mokropsy jsou částí velkého a rozlehlého města Černošice. Čtvrť Mokropsy se nacházejí v dolní části města, na který koukáte z vyhlídky. V městě žije okolo 7 400 obyvatel na rozloze 9,06 km². Sousední obce a města jsou Vonoklasy, Dolní Černošice, Všenory, Třebotov, Dobřichovice, Lipence a Kosoř. Do tohoto města na Praze – západ se dostanete buď autem, autobusem linky 313 / 664 a nebo vlakem z Berouna nebo ze Smíchova. Vlak zde zastavuje na zastávce Černošice – Mokropsy, která se nachází vedle Haly Věry Čáslavské, další stanicí jsou potom Všenory.

Vyhlídek na město je více ale jen některé nejsou zarostlé. Většinou máte výhled směrem na fotbalové hřiště týmu Černošice – Mokropsy nebo směrem do prava od ZŠ Černošice – Mokropsy.
Bohužel jsou ale některé zarostlé, tudíž musíte koukat mezi stromy. Dávejte si taky pozor na nechráněné srázy, zatím se na žádném těchto míst nenachází zábradlí. Také si vezměte pevnou obuv, také je dobrý repelent pokud půjdete v letním období.


Město na Praze - zápd z výšky. Podívejte se na fotografii kde vidíte rodinné domy, základní školu, fotbalové hřiště, řeku Berounku, pláž a mnoho dalšího v městu Černošice - Mokropsy.
Jedna ze dvou vyhlídek, která ještě není zarostlá.
Zde se nachzí vyhlídka. Pohled z cyklostezky kousek od Všenor a železničního viaduktu.
Na fotografii je označena vyhlídka z cyklostezky a také pěší trasy kousek od Všenor a od řelezničního mostu přes Berounku.
Dobřichovice z dálky přes Mokropsy. Brounka u které se nachází viadukt a také pláž pro lidi.
Pohled z vyhlídky na řeku Berounku, železniční most a také město Černošice – Mokropsy.

Trasy na vyhlídku

Jak již bylo řečeno tak přívětivých tras na vyhlídku jsou dvě. Jedna vedoucí od autobusová zastávky Jíloviště, Cukrák a druhá zespoda z města Černošice – Mokropsy.

Od vysílače Cukrák

K Cukráku se lze dostat buď pěšky ze Zbraslavi nebo z Jíloviště, autem nebo autobusem linky 317, 318, 321. Autobusová linka 317 jede z Smíchovského nádraží až do Příbrami. Linka 318 jezdí také ze Smíchovského nádraží ale již jen do Mníšku pod Brdy. Poslední linka 321 jezdí též ze Smíchovského nádraží ale do zastávky v Řitce. Všechny autobusy jezdí obousměrně.

Autobusová linka 317 Smíchovské nádraží – Příbram

Tento autobus vyjíždí jako všechny ostatní ze Smíchovského nádraží a končí v městě Příbram

Autobusová linka 318 Smíchovské nádraží – Mníšek pod Brdy

První zastávka této linky je na Smíchovském nádraží a poslední je v Mníšku pod Brdy

Autobusová linka 321 Smíchovské nádraží – Řitka

Tato autobusová linka vyjíždí ze Smíchovského nádraží a končí v obci Řitka

Na mapě máte vyznačenou obousměrnou cestu z Cukráku do Černošic – Mokrops a zpět.
Na vyhlídky vedou i jiné cesty, pokud nějakými půjdete pošlete nám foto na tento e-mail: stredocech1@email.cz a my je rádi zveřejníme.

Tento výlet si pro Vás připravil a také prošel: Tomáš D.

0 Shares