Informace

Rekonstrukce OC Velká Ohrada, Praha 13

/

Staré obchodní centrum na Velké Ohradě se po dlouhé době dočká rekonstrukce.
Na půl využité centrum s rozbitými okny a okolním nepořádkem bude po konci letních prázdnin změněno.
Tomáš D.
autor příspěvku

Staré obchodní „hrozivé“ centrum se nachází uprostřed sídliště Velká Ohrada v ulici Prusíkova. Pokud jste už někdy OC Ohrada navštívili tak Vám asi určitě lezl mráz po zádech. Rozbité výlohy, inijekční stříkačky, krabičky od cigaret a spoustu dalšího jste po mohli najít na zemi nebo dokonce i uvnitř centra. Reklamy na obchody, které už dávno neexistují nebo Nákupní zóna byla využit en napůl a v té zbylé části jste ani radši nechtěli vědět co tam je. Uvnitř se nacházelo jen pár obchodů a vlastní děti jste se sem báli pustit. Takto lze nějak popsat bývalou nákupní zónu na Velké Ohradě. Tomu ale je již konec. Bývalý majitel, který viděl spíše peníze než něco jiného již nevlastní OC Velká Ohrada.

Staré obchodní centrum odkoupila v roce 2016 nová společnost, která nemá jen vidinu peněz ze zbývajících nájemných ale má vidinu nového a hezkého centra. To by již nemělo být strašidelným domem ale lákavým místem pro občany Prahy 13 a občanů Velké Ohrady. Nový vlastníkem obchoďáku je společnost OC Velká Ohrada s.r.o, která se společností Amigal Group che celé centrum změnit. Rekonstrukce bude trvat několik dní a výsledek by měl být famózní. Po dokončení by se zde měly nacházet nové obchody, služby a restaurace. Rekonstrukce by měla proběhnout během letních prázdnin přičemž by obchody jako supermarket, drogerie, lékárna, restaurace, fitness a další menší obchody neměli zavřít.

Stavba nové prodejny KIKA na Nových Butovicích

Rekonstrukce nákupního centra na Velké Ohradě

Rekonstrukce je rozdělena na tzv. fáze. První fáze by měla být odstartována první prázdninový měsíc. Stavba započne ve druhém podloží. Zde změní od podlahy úplně vše. Stará a hrubá podlaha ze zámkové dlažby bude nahrazena lépe udržovatelnou plochou. V pasáži ve druhém nadzemí se objeví lavičky pro odpočinek. Přibydou zde také dlouho potřebné odpadkové koše, které v této době citelně chybí. Nebudeme si lhát že odpadkové koše jsou jednou z velkých nedostatků Prahy 13 a Prahy 5. Pokud jste již někdy navštívili druhé patro v dobu když už světla moc nebylo, nejspíše jste si museli zapnout baterku. Po rekonstrukci se ale již v této místnosti světla nacházet budou a také bude pasáž více zútulněná.

Dřívější rozpoložení obchodů bylo poněkud nesmyslné, s tímto problémem nový investor Velká Ohrada s.r.o ve spolupráci s Amigal Group nezapomněli. Po dokončení 1. fáze rekonstrukce OC Velká Ohrada by měli mít obchody novou podobu a měli by být lépe rozdělené. Také budou variabilní, aby se obchod mohl přizpůsobit majitelům. Vznikne zde také prostor, ne vznikne on tu byl již dříve, ale nebyl využíván, tentokrát již ano a měli by se zde konat farmářské trhy a různé společenské a kulturní akce.

Další částí rekonstrukce, která proběhne během první fáze jsou venkovní terasy. V této době slouží tyto terasy spíše dětem z okolí, kteří zde zkoušejí nové triky na skateboardu. Venkovní terasy u obchodní centra Velká Ohrada se promění na víceúčelové prostory s proměnlivým zaměřením. Jak již bylo řečeno tak farmářské vnitřní budou i venkovní. Mělo by zde také vyrůst dopravní hřiště pro nejmenší.

V další etapě se rekonstrukce přesune na 3. a 4. podlaží. Toto podlaží v centrum Velká Ohrada se již od 80. let neopravovalo a nebylo nikdy zprovozněno. Prostory mají celkem přes 5 500m2. Firma Amigal Group che tento prostor opravit a pronajmout ho firmám. Posledním fází a tou poslední, bude kompletní oprava fasády. Konec rekonstrukce by se měl uskutečnit ve druhé polovině roku 2017.