NovinkyPraha 5Stavby

Stavba nové tramvajové trati z Barrandova do Holyň (Slivence).

Na pražském Barrandově začala stavba nove železniční tratě. Trať povede kolem nových bytových domů do městské části Holyně. Zde bude prozatím ukončena, v budoucnu bude trať pokračovat až do Slivence. DPP pošle na novou trať tramvaj linky 5.

V pátek 13. 6. 2021 byla oficiálně zahájena stavba tramvajové trati Barrandov – Slivenec na Praze 5. Prodloužená trať z Barrandova povede do asi kilometru vzdálené městské části Holyně, zde bude prozatím ukončena. V plánu bylo pokračování až do Slivence, tento plán byl ale zatím přerušen, z důvodu majetkových sporů. Trať bude mít do provizorní konečné stanice dvě zastávky. První zastávka je pojmenována podle stejnojmenného bytového komplexu Kaskády (Kaskády jsou novým bytovým komplexem v zadní části Barrandova. V celým areálu můžete najít několik nových bytových domů, parků a obchodů.). Další stanicí na trati bude zastávka Holyně, která bude zatím dočasně konečnou. Tudíž poslední zastávkou na této trati bude konečná stanice Slivenec. V této zastávce se bude nacházet kruhový objezd pro tramvaje, sociální zařízení a parkoviště. Bohužel se ale zatím majetkové spory nevyřešili, tudíž si můžeme jen přát, aby se trať do Slivence začala stavět po dokončení 1.etapy (Barrandov – Holyně).

Jednom z našich předchozím příspěvku o rekonstrukci trati Barrandov – Smíchov, jste se mohli dočíst o tzv. 0. etapě. Ta spočívala o úpravě konečné stanice na Barrandově a stavbou cca 100 metrů kolejí, které budou prodlouženy až do Holyň (Slivence). V pátek, tedy mohli již navázat na předpřipravenou část kolejí. Celá nová tramvajová trať vyjde okolo 170 milionů korun. Stavba by měla být dokončena příští rok

Dostupnost

Stavba tramvajové trati Barrandov – Slivenec je z důvodu špatné dostupnosti do obou městských částí (Slivenec, Holyně). Do prozatím konečné stanice Holyně, jezdí jen jeden autobus linky 230. Druhou možností jak se dostat MHD do Holyň je vlak. Ten se nachází v dolní části Holyň (Smíchov – Beroun).
Dostupnost do Slivence je již o trošku lepší lepší. Jezdí zde autobusy linky 120, 130, 230, 951. Pořád je to na velký počet obyvatel málo autobusů. Do obou městských částí ale také pořád přibývají nové bytové domy a baráky, proto je nová tramvajová trať skvělým nápadem.

0 Shares