NovinkyStodůlky

Stavba bytových domů XIII a XIV v Britské čtvrti, Stodůlky

Neutekl ani rok a už je tu zase stavba. Není divu, že je to v pražských Stodůlkách ve známé Britské čtvrti. Rozrůstající rezidenční projekt Britská čtvrť, vzniká na jihozápadním území Prahy 5. Tato bytová a kancelářská čtvrť se nachází u metra B Stodůlky (Zličín-Černý Most), mezi městkou čtvrtí Cheb, ulicemi Jeremiášova a Poncarova. Po dostavbě nových baráků, který si za chvíli rozebereme, se čtvrť bude nacházet také pod pod Homeparkem Zličín (Ikea, Tesco).

Moderní činžovních domů je již ve stodulecké čtvrti 12. Ty poslední vyrostly, tedy spíše pořád rostou, na poli pod Britskou čtvrtí mezi ulice Jeremiášova, Klementova a Poncarova. Tyto byty by měli být dokončeny do podzimu 2021. Jak ale známe firmu Finep, tak nečeká až se dostaví, ale již v této době začíná se stavbou v horní části Britské čtvrti. Ty ponesou řadové číslo XIII a XIV, tedy bytový dům 13 a bytový dům 14.

Nové bytové domy se staví na místě bývalého pole, které se nachází mezi Britskou čtvrtí a městskou částí Cheb, a také pod Homeparkem Zličín (viz mapa). Naštěstí není pole zastavěné celé, ale jen část, která patří pod firmu Finep. Větší část pole slouží pořád pro zemědělské potřeby. Stavební část je již uzavřené a začíná zde první práce. Tím je strh půdy . Další etapou bude stavba základů s podzemním parkovištěm. Po dokončení základů se začne se stavbou viditelnou a to budovou. Jako poslední se budou dodělávat parky.

Nové činžovní domy zvýší již vcelku rozrostlou Britskou čtvrt, a také změní znovu pohled na konec Prahy 5. Tím pádem bude znovu konec jihozápadního města Praha o kousek modernější. Na druhou stranu je škoda, že tyto volné placy v našem okolí ubývají. Z toho důvodu je dobré si vyjít do těchto míst na vycházku a odstřihnout se od tohoto špatnýho období.


Pokud jste již hodně míst prošli a nebo nemáte vůbec tušení kam vyrazit v našem okolí Prahy 13, máme pro Vás překvapení. V přípravě je příspěvek o 10 nejlepších místech a cest na vycházku během karantény, a také po ní. Nezapomněli jsme ani na Prahu-západ, tudíž ihned poté půjde do svět i top 10 nejlepších míst a cest na Praze – západ.


Pojďme se vrátí ke stavbě nových rezidenčních bytů na Praze 5. Jak již bylo zmíněno tak na poli vyrostou dva, jedem sedmipatrový a druhý šesti patrový bytový dům. První sedmipatrový dům, který má blíže již k dostavěné Britské čtvrti ponese název XIII a druhý XIV. Ke každému bytovému domu bude přidělena podzemní parkoviště. Parkoviště nebudou jen podzemní, ale také venkovní. Což je dobře, protože jich je potřeba stále více. Domy budou navazovat na již dostavěnou část Britské čtvrti. Okolo moderních paneláků vyroste menší park s lavičkami.

Sedmipatrové bytové domy

V sedmipatrových bytových domech se budou nacházet byty od 1+kk až po 4+kk. Pokud si chcete jeden z této nové části zakoupit, je již pozdě. Zbývá jen poslední byt a to 4+kk v sedmém patře za cenu 9 016 718kč.

Šestipatrové bytové domy

V šestipatrovém domě XIV budou byty od 1+kk do 4+kk. Bytů je ještě spoustu k prodeji.

Dostupnost a okolí

Okolí Bytových domů je velmi obsažné a hezké. Hend vedle v Britské čtvrti naleznete nespočet obchodů jako je kavárna, cukrárna – La Zmrzka Stodůlky (doporučujeme), restaurace, Billa. Nachází se ze také centrála Vodafon a Komerční banky. Britská čtvrť i je celkově hezká na procházky. Dalším okolním místem je nákupní čtvrť Homepark Zličín, který se nachází nad stavbou nových domů. V Homeparku naleznete spoustu obchodů od Ikea, MC donald´s, Tesco, DM a mnoho dalších. Přes most se poté nachází Metrpole Zličín. Pokud vezmeme větší perimetr tak můžete najít obchod s potravinami Makro, Billa nebo sportovní tým TJ Sokol Stodůlky.

Do Britské čtvrti a k novým bytům ve Stodůlkách se dostanete hned několika způsoby. Možnost: automobilem, metrem B – Stodůlky, autobusem a pěšky. Autobus jezdí na stanici Stodůlky v ulici Jeremiášova, což je kousek od metra B. Pokud máte děti a hledáte také školu v okolí, je jich hned několik. Nejbližší je ZŠ Kuncova, FZŠ Brdičkova nebo Trávníčkova. Protože je Britská čtvrť na konci Prahy 5, tak okolí je také velmi zelené.

0 Shares