BetlémyInformacePraha 6výstava

Výstava betlémů – Marie Dočekalová, Praha 6

Každoročně od 23.12 2017 do 1.1 2018 probíhá výstava betlémů v Gymnáziu Jana Keplera v ulici Parléřova 2, Praha 6.

Od roku 1998 se vystavovatelka Marie Dočekalová věnuje naplno výrobě betlémů a keramice v obci Třebotov na Praze – západ. Marie Dočekalová vyrábí betlémy, figurky, anděly, adventní věnce a svícny. Vlastním nákladem vydala pohlednice keramických a perníkových betlémů vlastní výroby. V katalogu Marie Dočekalové si můžete prohlédnout nabízenou keramiku.

Na výstavě mimo jiné uvidíte betlémy z různých koutů světa např. z Německa, Itálie, Malty, Mallorky, Rakouska, Francie, Vatikánu, USA, Chorvatska, Anglie, Číny, Polska, Španělska, Peru, Izraele, Bolívie, Chile, Filipín, Slovenska, Kolumbie, Indonésie, Keni a Salvadoru.
Dále vystavovala: ZŠ Třebotov, vánoční výstava betlémů v Týnci nad Vltavou, Bonsai klub Jilská, okresní muzeum Strakonice, zámek Vlašim, škola Jaroslava Ježka, Muzeum Benešov u Prahy, mezinárodní výstava betlémů Hradec Králové, výstava muzeum Benešov, Plaza Novodvorská,
muzeum Benešov, Senát České republiky, zámek Slavkov u Brna, muzeum Žatec, purkrabství Pražského Hradu, Itálie Salerno, Jindřichův Hradec, Německo Zwiesel, muzeum Karlova Mostu Praha, zámecká galerie Kladno.
Bližší informace: http://www.betlemy.eu

Jak se dostat na výstavu

Adresa: Parléřova 118, 169 00 Praha 6-Hradčany

Na výstavu se dostanete třeba z Prahy 5, od stanice metra B Luka, autobusem číslo 174 směr Vypich, kde také vystoupíte. Přejdete konečnou tramvajÍ a nastoupíte na tramvaj č. 22, směr centrum
a vystoupíte na stanici Pohořelec. Po vystoupení se otočíte a přejdete koleje tramvaje, uvidíte budovu gymnázia i s označením výstavy.

0 Shares