InformaceNovinkyNovinyObce v okolí

Venkovní soutěž o NEJLEPŠÍ GULÁŠ

Venkovní soutěž o NEJLEPŠÍ GULÁŠ v Jinočanech Praha – západ začíná v 8:00 dne 12.6.2021 u rybníka Mirešák.

Rybník Mirešák se nachází na okraji obce Jinočany ve směru ze Zbuzan pár metrů za tabulí označující začátek obce.

Z druhé strany od Rudné, Chrášťan, Nučic, Dobříče musíte projet celou obcí a na konci po pravé straně najdete rybník Mirešák ( Mirešický rybník).

Areál rybníka s místní restaurací je oplocen a vchod je ze dvou stran. ( Od silnice vedoucí na Zbuzany, nebo úzkou uličkou “ ul. Komenského “ na kterou odbočíte z ulice Hlavní vedoucí přes celou obec.

Vaření gulášů začíná ráno v 8:00 na prostranství mezi restaurací a Mirešickým rybníkem. Pokud by jste chtěli přijet se podívat jak místní soutěžící budou připravovat suroviny a následně z nich vařit guláš ( Jinočanský guláš ) přijeďte co nejdříve.

K dopravě na soutěž o nejlepší guláš můžete použít i městskou hromadnou dopravu – autobus linky 111 a nebo vlak jedoucí ze směru od Prahy přes Hlubočepy, Holini, Prokopské údolí), Řeporyje a na zastávce Zbuzany vystoupíte a po odjetí vlaku dále směr Beroun již uvidíte (směrem z kopce na sever rybník který ale již dnes nebude vidět z důvodu bujné vegetace v okolí. Vydáte se po silnici směr Jinočany ( z kopce dolů) a po chvilce uvidíte po levé straně rybník a ucítíte ( pokud se bude již vařit) překrásnou vůni guláše. Pokud pojedete ze směru od Berouna tak po projetí Vráží, Nučicemi a Rudnou můžete vystoupit v zastávce Jinočany ( pokud si chcete projít i náves a část obce je tato varianta přímo pro Vás 🙂 ) nebo v další zastávce – Zbuzany.