Beach/plážovýFotbalJinoniceNovinkyPraha 5SportVolejbal

V Jinonicích vzniklo nové hřiště pro plážové sporty, Praha 5

V pražských Jinonicích vznikla dvě nová fotbalová plážová hřiště s tribunami, šatnami a lavičkami. Plážová hřiště na nacházejí v hlavní ulici Radlická na Praze 5 kousek od městské části Nové Butovice. Hřiště na beach fotbal a ostatní plážové sporty v Jinonicích stojí na neznámém místě, kam se jen tak nepodíváte. Dříve bylo toto místo určeno pro závodění na motokárách, ale již dlouhou dobu není využíváno. Tak se městská část Praha 5 společně se svazem plážových sportů rozhodla zde vystavit dočasné volnočasové plážové hřiště.

Hřiště je takzvaně mobilní to znamená že žádná budova zde není postavená natrvalo, důvodem je stavba Radlické radiály, která povede na totéž místě, kde se nachází hřiště na plážové sporty. Smlouvu, kterou podepsal svaz plážových sportů trvá do roku 2021 a je zde možnost prodloužení, pokud se nezačne stavit. To znamená že ze zapomenutého prostranství vnikl volnočasový prostor pro děti a dospělé určeno především pro pískové sporty.Dočasný areál hřiště pro plážové sporty v Jinonicích je oplocený a najdete zde hřiště jak na plážový volejbal, házenou tak i na plážový fotbal. Těchto hřišť se nachází po Praze opravdu málo, a tak určitě využijte možnost tohoto hřiště. Hřiště splňují přísná pravidla FIFA, a tak si můžete užít pořádný turnaj například v plážovém fotbalu na profesionálním hřišti. Nemusíte se bát že pokud je to mobilní tak zde nebude žádný vnitřní prostor. V přemístitelných buňkách najdete šatny, WC a sprchy. Pokud se přijdete podívat na plážový fotbal či volejbal nebo házenou, je zde také posezení pro diváky.

Otevření během Covid-19

Po zimní přestávce se začne jednat o otevření plážového hřiště. Pokud budete mít nějaké informace, určitě je zveřejníme. Pokud máte vy nějaké informace, ozvěte se nám na e-mail.

Městská část Praha 5 je dohodnuta se svazem plážových sportů že za vstup nebude vybírat velké poplatky a na hřištích budou probíhat normální tréninky. Tudíž zde vznikne další volnočasový koníček pro mládež z okolí Prahy 5 a Prahy 13. Na hřišti můžou také trénovat reprezentační týmy, ale také si můžete přijít i vy zahrát některý z nabízených sportů. Další podmínkou je volný vstup pro žáky škol pořizovaných Prahou 5.