BrdičkovaInformaceLužinyProstranstvíRekonstrukceŠkola

Rekonstrukce prostranství před FZŠ Brdičkova, Praha 13 – Lužiny

Během roku 2017 – 2019 probíhala rekonstrukce prostranství před FZŠ Brdičkova.
Rekonstrukce trvala až do začátku nového školního roku 2018/2019.
Důvodem rekonstrukce byl starý povrch a ne moc ideální prostředí před vstupem do školy.
autor příspěvku: Tomáš D.

O rekonstrukci

Stejné rekonstrukci jako u školy Brdičkova došlo v předešlém roce u Základní školy Trávníčkova (pod textem), která se nachází na Lukách. Ta má v této době, tedy po rekonstrukci, moderní a hezký plac, který se nachází před vstupem do školy. Najdete zde dřevěné lavičky, které obepínají stromy a povrch pokrývá bílošedá dlažba.

Po dokončení rekonstrukce zmiňované školy Trávníčkova (více informací o škole najdete pod textem) byla na řadě další škola, která se nachází na Praze 13. Další školou, která potřebovala rekonstrukci prostranství před vstupem byla základní škola u obchodního centra Lužiny. FZŠ Brdičkova se nachází v ulici Brdičkova a zasahuje až do ulice Kolevečská. Škola disponuje venkovním hřištěm a také hřištěm pro hokejbal, který je ale určen jen pro tým HC Kert Praha. Více informací o této škole najdete pod textem.

Jak dříve vypadalo prostranství před FZŠ Brdičkova

My se ale dnes nezaměříme na vnitřek školy ani na venkovní hřiště, ale na prostranství před školou. To se rozepíná na 2 500m2. Na plochu se dostanete ze čtyřmi cesty. První vede od Velké Ohrady (kde se nedávno rekonstruoval most), další možností jsou shody od OC Lužiny nebo od ulice Píškova. Třetí cesta vede od ulice Brdičkova a také od zastávky Amforová. Poslední rekonstruovaná příchozí cesta vede od ulice Brdičkova a je napojena na chodník, který vede k parkovišti nad školou (tato cesta je pod textem vidět jak vypadala dříve a dnes).

Před rekonstrukcí se na ploše nacházely staré lavičky, které nejsou moc ideální před vstupem na 1. stupeň. Dalším důvodem byl starý povrch, který v některých částech i vylézal, a byl tedy podmětem pro zakopávání. Kvůli těmto věcem se úřad Prahy 13 a FZŠ Brdičkova rozhodla že rekonstrukci spustí. Na celou rekonstrukci bylo vypotřebováno 7,1 milionů korun českých, z toho 5 miliónů činila dotace z MHMP.

Dříve
Dnes

Rekonstrukce prostranství před FZŠ Brdičkova trvala přes rok a mnohdy zhoršovala i přístup do školy. Jedním z největších problémů byl kupříkladu první den školy, kdy se všichni žáci museli vejít na malý kousek (fotografie číslo 3 a 4).
Všechny zápory se ale po rekonstrukci nakonec obrátily na kladnou stránku. Během měsíce září a říjen byla rekonstrukce finalizována a postupně se plac před školou zvětšovat.

Jak dnes vypadá prostranství před školou.

Část nacházející se před školou vypadá v této době moc pěkně. Hlavní změna je určitě v povrchu, starý beton vyměnila moderní šedobílá dlažba. Ve středu celého placu se dnes nachází kruhový záhon, ve kterém najdete jabloň, lavičky, rostliny a živou trávu. Lavičky jsou opravené a nachází se po celé délce od schodů až po pítka. Staré a rozbité pítko bylo vyměněno a nahrazeno novějším a fontána byla nově obložena a také opravena. Je zde nově vysázeno 6 alejových stromů, 2 okrasné jabloně a jeden jilan dvoulaločný.

Fotografie během rekonstrukce a také po rekonstrukci